مقالات / خرید ملک در امارات

خرید ملک در امارات

یکی از ارزشمند ترین تصمیمات برای سرمایه گذاری خارجی، خرید ملک در امارات و دبی می باشد، چرا که شما با این کار می توانید صلاحیت اخذ پاسپورتی با اقامت 5 ساله امارات را به دست آورید.

دبی، معروف ترین شهر و پایتخت این کشور عربی محسوب می شود. این شهر ثروتمند در بخش شرقی شبه جزیره عربی در ساحل خلیج فارس قرار دارد. هم اکنون این کشور به عنوان مرکز بازرگانی آسیای غربی معروف است. دبی با استفاده از درآمد حاصل از فروش نفت به رشد و توسعه سریعی دست یافت اما اکنون سهم نفت در توسعه دبی کم رنگ شده و اقتصاد این کشور بر درآمدهای ناشی از بازرگانی، توریسم، هوانوردی، املاک و خدمات مالی استوار است.

شرایط خرید ملک در امارات چگونه است؟

شهر دبی درحال رشد سریع اقتصادی است. درسال های گذشته این رشد حدود 25% در سال بوده است.

شهر دبی به یک شهر بین المللی تبدیل شده است. تقاضا برای خرید ملک بیشتر از ساخت آن است.

نوع خانه ها

خانه ها اکثرا ویلایی و یا آپارتمانی هستند. از سال 2002 که به اتباع خارجی اجازه مالکیت داده شده، دبی با افزایش قیمت ملک روبرو شده است. املاک بی نظیری مانند نخل دبی که 5 کیلومتر درداخل آب های ساحل جمیرا قرار دارد از مناطق بسیار خوب می باشد. نخل دبی به ساحل دبی 61 کیلومتراضافه کرده است.

خرید ملک در دبی

از سال 2006 اجازه مالکیت مطلق به مالکان خارجی داده شده است. در بعضی از مناطق، زمین بصورت اجاره با ذکر مدت اجاره در قرار داد فروخته می شود و مالکیت مطلق اعطا نمی شود.

مراحل خرید

فروش ملک به اتباع خارجی دردبی به سبب نوپا بودن طرح، روند خاصی ندارد. پس ازامضاء قرارداد، اجرای کامل مفاد قرارداد الزامی است. دراکثرمواقع، مالیات به املاکی که مالکیت مطلق دارند تعلق نمی گیرد. فقط مبلغ 24% به عنوان حق الثبت دریافت می شود. بدلیل آنکه مقرراتی خاص برای خرید وجود ندارد حتما  با شرکت ها و آژانس های معتبرمعامله شود.

گرفتن وام بانکی

اگر ملکی در دبی داشته باشید می توانید آن را در گروه بانک گذاشته و از این طریق وام درخواست کنید. بعضی از بانک ها تا مبلغ 80% پول ملک را وام می دهند. پیشنهاد می شود کل مبلغ ملک را بدون وام پرداخت کنید. وام براساس درآمد خریدار داده می شود. اجاره ملک جزو درآمد محسوب نمی شود. مبلغ پرداختی وام و هزینه های دیگر زندگی نباید بیشتر از 35% کل درآمد شخص باشد. از آنجا که روند پرداخت وام بسیار پیچیده است حتما با کارشناسان مجرب دراین خصوص مشورت شود.

نحوه پرداخت مالیات در دبی

به تازگی کشور امارات مالیات بر اجناس خریداری شده را تصویب کرده است که این مالیات تنها 5 درصد می باشد. مالیات بردرآمد نیز وجود ندارد. مالیات بر درآمد افزوده نیزوجود ندارد.

واحد پول دبی

واحد پول دبی درهم می باشد. تمام ارزهای دیگر دردبی قابل تبدیل هستند. بهترین نرخ ها را برای تبدیل ارز در مراکز خصوصی پرداخت می کنند. تمام کارت های اعتباری دنیا در دبی پذیرفته می شود. دولت دبی محدودیتی برای انتقال و میزان ارز قائل نمی شود.

1.خرید املاک در دبی به هیچ وجه موجب اعطای اقامت طولانی مدت نخواهد شد.

2.قبل از هرگونه اقدام به نحو متقاضی از جمله مشورت با کارشناسان معتبر املاک، از صلاحیت و اعتبار شرکت طرف قرارداد اطمینان حاصل کنید.

3.با مشاوران حقوقی در زمینه انعقاد و امضاء می باشد، هرگونه قراردادی تبادل نظر به عمل آورند زیرا قراردادهای خرید ملک در امارات به گونه هایی تنظیم میشوند که تنها در صورت عدم پرداخت یک یا دو قسط موجب از بین رفتن همه سرمایه خواهد شد بدون آنکه حتی یک متر از ملک مورد نظر به خریدار تعلق گیرد.

کشور امارات و به خصوص شهر دبی با توجه به امنیت بالا، توسعه سریع در تمام زمینه ها و به خصوص نزدیکی به ایران یکی از مهمترین گزینه های ایرانی ها جهت اقامت و شروع کسب و کار می باشد.

قوانین خرید ملک دبی

همیشه با سوالاتی نظیر” چگونه سرمایه گذاری دبی را دریافت کنم؟ ” و یا ” قوانین املاک دبی چگونه است ” روبه رو می شوید. در واقع این موضوع زیاد پیچیده ای نیست ولی باید متذکر شویم که افراد زیادی در هنگام دریافت دارایی دبی که به ویزای طلایی مشهور است، دچار سرگشتگی می شوند.

برای آسان روند دریافت املاک و آگاهی از قوانین آن برای همه، تصمیم گرفتیم تا در این مورد به طور مفصل توضیحاتی را ارائه دهیم. در این راهنما شما را با تک تک مراحل درخواست و دریافت دارایی امارات متحده عربی آشنا خواهیم کرد.

قانون ۱میزان ارزش دارایی مورد نیاز

اولین چیزی که باید بدانید میزان ارزش دارایی هایتان در دبی است که باید بیشتر یا برابر ۱۰۰۰/۰۰۰ درهم امارات باشد. به خاطر داشته باشید که ارزش دارایی هایتان در قرار داد و سند مهم است نه ارزش کنونی آن. مثلا، اگر در دبی ملکی به ارزش ۹۰۰/۰۰۰ درهم خریده اید و اکنون ارزش آن به یک میلیون درهم رسیده است، شما را واجد شرایط دریافت دارایی امارات نمی کند.

اگر دو ملک خریداری کنید که ارزش هر کدام ۵۰۰۰۰۰ درهم باشد نیز همچنان شما را واجد شرایط دریافت دارایی نمی کند. در صورتی که فردی به طور شریکی مالک باشد، سهم فرد متقاضی باید برابر یا بیشتر از ۱ میلیون درهم باشد.

قانون انواع ملک

شما می توانید با درخواست ویزای ۶ ماهه (ورود متعدد کوتاه مدت) بدهید و یا اینکه می توانید درخواست ویزای اقامت بلند مدت دو ساله بدهید. طبقه بندی ویزا ها با هم متفاوت است.

دارایی۶ ماهه این امکان را برای شما فراهم می کند که هرگاه که بخواهید به دبی وارد شوید. برای تمدید، لازم است که متقاضیان از دبی خارج شوند. در دبی آزمایشات پزشکی به منظور دریافت ویزای گردشگری انجام می پذیرد.

اقامت شما را مقیم دبی می کند، در نتیجه قوانین و مقررات افراد مقیم برای شما نیز اعمال می شود. شما و خانواده تان برای دریافت ویزای اقامت امارات باید تحت آزمایشات پزشکی قرار بگیرید.

قانون هزینه ملک

قبلا گفتیم که برای دریافت دارایی امارات میزان دارایی شما باید برابر یا بیش از ۱ میلیون درهم امارات باشد. این املاک باید قابل سکونت باشد و نباید در رهن یا گرو کسی باشد.

قانون درآمد و دامنه کار

ویزایی که در مقابل خرید املاک دریافت خواهید کرد ویزای اقامت خواهد بود یعنی شما و خانوادتان نمی توانید در دبی مشغول به کار شوید. معیار مهم دیگر برای دریافت ویزای دارایی داشتن درآمدی است که باید برابر یا بیشتر از ۱۰۰۰۰ درهم در ماه باشد. اگر شما یا یکی از اعضای خانوادتان بخواهید کار کنید ویزای شما باید تغییر کند و ویزایی بشود که بتوانید با آن کار هم بکنید.

قانون اسناد مورد نیاز

برای اینکه بتوانید درخواست ویزای دارایی بدهید، باید با در دست داشتن مدارک زیر، به اداره املاک دبی مراجعه کنید

  • اسناد کل دارایی
  • کپی سند خرید و فروش
  • کپی پاسپورت مالک
  • کپی ویزا

دو عدد عکس پاسپورتی

اسناد ذکر شده در اداره املاک دبی برای روند دریافت ویزا ثبت می شود. از آنجایی که تمام قوانین و موارد مورد نیاز دریافت ویزا را در اینجا توضیح داده ایم، وارد مرحله ای می شویم که کارهای لازمی را که باید انجام دهید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";