مقالات / خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی

بسته شدن معامله در مورد یک ملک در دبی قطعاً یکی از مهمترین تصمیمات سرمایه گذاری است که می خواهید در کل زندگی خود بگیرید. در حقیقت، بسیاری از افراد دوست دارند این شانس را داشته باشند تا بتوانند سبد خرید خود را با چنین دارایی با کیفیت غنی کنند.

1.دپارتمان زمین دبی چیست؟

دپارتمان زمین دبی (DLD) دستگاه اجرایی است که به منظور تنظیم و نظارت بر فعالیت بازار املاک و مستغلات در محدوده امارات انجام می شود. طبق قانون شماره 7 که در سال 2013 توسط حاکم والای خود دبی صادر شده است، نقش اصلی این اداره ثبت، سازماندهی و ارتقاء سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دبی است. این کار با اجرای استانداردهای بین المللی در این بخش حیاتی انجام می شود تا بتواند زمینه سرمایه گذاری مثبت و جذاب را برای بخش های املاک و مستغلات از سراسر جهان ایجاد کند.

2.مناطق آزاد

در سال 2000 ، مقامات دبی این امکان را برای بیگانگان فراهم كردند كه بتوانند املاكی را در محدوده خود خریداری كنند اما فقط در مناطق خاصی كه به عنوان مناطق آزاد شناخته می شوند. مناطق املاک و مستغلات دبی در Um Hurair ، Al Barsha ، Emirates Hills ، Jebel Ali ، Al Gouz ، Ras Al Khour ، Nad Al Shiba و بسیاری موارد دیگر یافت می شود.

3.مناطق اجاره ای

مالکیت کامل در کلیه مناطق دبی مجاز نیست. مناطقی دیگر وجود دارد که در مدت زمان های مختلف بین 10 تا 99 سال، ملک ها فقط اجاره داده می شوند. بسیاری از مناطق اجاره ای در دبی مانند Deera، باغ Discovery، جمیرا و بسیاری دیگر وجود دارد. بنابراین، به عنوان یک خریدار، ابتدا باید منطقه املاک آینده خود را بررسی

4.امور مالی املاک و مستغلات در دبی

نکته مهم دیگری که شما باید قبل از خرید ملک در دبی بدانید سیستم مالی املاک و مستغلات در امارات است. خدمات تأمین مالی برای خریداران ملک در دسترس است، اما این امر فقط در بانک ها و شرکت های مجاز توسط بانک مرکزی امارات متحده عربی محدود شده است. بیشتر وام های مسکن در دبی با نرخی بین 3 تا 4 درصد ارائه می شود. برای گرفتن وام مسکن، طلبکار باید صلاحیت سرمایه گذار را بررسی کند تا توانایی مالی وی در بازپرداخت بدهی را بررسی کند. این از طریق عوامل مختلفی مانند: حداقل حقوق، حداقل طول خدمت، شرکتی که خریدار برای آن کار می کند و بسیاری دیگر

در دبی وام مسکن بگیرید

 گرفتن وام در دبی دشوار است. وام های بدون صدور گواهینامه در دسترس نیست و میزان نوارهای قرمز و مستندات موجود در آن برای کسانی که به سیستم سخت گیرتر عادت کرده اند می تواند خنثی شود. در بعضی موارد، خریداران ممکن است موظف شوند بین 20 تا 50 درصد ارزش وام مسکن را به صورت نقدی فروگذار کنند.

حداکثر طول مدت وام رهن دبی 25 سال است. بازپرداخت وام مسکن، همراه با هرگونه هزینه ماهیانه دیگر، نباید بیش از 35٪ از درآمد خالص ماهانه باشد. از آنجا که کنترل ارز موضوعی پیچیده است، توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد وام مسکن به ارز خارجی، مشاوره حرفه ای مناسبی را بدست آورید.

قوانین وام در غالباً در دبی تغییر می کند، بنابراین سعی کنید با مشورت اخبار محلی و بانک مرکزی امارات متحده عربی به روز باشید.

کدام متغیر در تعیین هزینه کامل سرمایه گذاری در دارایی شما اهمیت دارد؟

  • هزینه انتقال
  • سپرده
  • هزینه های نمایندگی املاک
  • قیمت خرید
  • همه موارد بالا

یک تفاهم نامه بسازید.

برای خرید ملک فروش مجدد در دبی باید شرایط را با فروشنده موافقت کرده و این موضوع را در یک تفاهم نامه (MOU) ثبت کنید. این یک سند اساسی است که شرایط و ضوابط از جمله تاریخ خرید نهایی را تشریح می کند. از نظر قانونی الزام آور نیست، اما اولین قدم لازم برای خرید ملک فروش مجدد است.

مطالب مشابه