مقالات / خرید ملک اداری دبی – امارات

خرید ملک اداری دبی – امارات

در رابطه با خرید ملک اداری، در سال های اخیر، شاهد تغییراتی در الگوی کسب و کار بوده ایم که این تغییرات ایجاد شده، موجب بالا رفتن تقاضا برای خرید این نوع از ملک دردبی شده است. ممکن است شما نیز برای راه اندازی کسب و کار جدید، ارتقا کسب و کار فعلی خود و داشتن استقلال بیشتر به دنبال خرید ملک اداری باشید. از دید عموم مردم خرید آپارتمان با خرید ملک اداری تفاوت چندانی ندارد، اما قبل از انجام هرگونه معامله در رابطه با خرید دفتر کار باید به نکاتی توجه کنید.

خرید ملک اداری در مقایسه با خرید خانه دارای پیچیدگی های بیشتری است. همانطور که برای خرید خانه به یک سری پارامترها توجه می کنید، برای خرید ملک اداری نیز باید به پارامترهای مهم در خرید ملک اداری توجه کنید.

قبل از هر چیز، ابتدا باید بدانید از دفترکار خود چه انتظاراتی دارید؟ قصد انجام چه نوع فعالیتی را دارید؟ به تناسب موضوع کسب و کارتان، آیا محیطی شلوغ مناسب است یا خلوت؟ آیا قرار گرفتن دفتر کار شما در محل خاصی باعث ایجاد تاثیر مثبت بر روی کسب کارتان می شود؟ چه متراژی برای خرید ملک اداری شما مناسب است؟ به چه نوع ملکی برای کسب و کار خود احتیاج دارید و با چه سندی می توانید فعالیت خود را شروع کنید؟

خرید ملک اداری با سند اداری یا سند موقعیت اداری؟

با توجه به فعالیت کاریتان می توانید تصمیم بگیرید که چه نوع ملک اداری مناسب کسب و کار شما است. برای دفتر کار می توان از سه نوع ملک اداری استفاده نمود:

  • خرید ملک اداری با سند اداری:

خرید ملک با سند اداری دارای این مزیت است که شما می توانید در آن هر کسب و کاری راه اندازی کنید و اجازه نصب تابلو دارید. این مزیت های ذکر شده باعث شده است که قیمت خرید این نوع ملک از سایر ملک های اداری بالاتر باشد.

  • خرید ملک اداری با موقعیت اداری

این املاک در واقع دارای سند مسکونی هستند، اما بخاطر موقعیت مناسبشان می توانند به عنوان دفترکار نیز استفاده شوند. اما با توجه به این موضوع، قانون فقط به مشاغل خاصی اجازه کار در این نوع املاک را می دهد و در این ملک ها شما اجازه زدن تابلو ندارید. در غیر این صورت امکان پلمپ دفتر کار از طرف شهرداری وجود دارد.

  • خرید یا اجاره ملک اداری با موقعیت مسکونی:

این املاک اداری علاوه بر سند مسکونی، موقعیت مسکونی نیز دارند اما شرایطی مشابه به موقعیت اداری دارند. تفاوت ملک اداری با موقعیت مسکونی با ملک موقعیت اداری، در دلخواه نبودن آن موقعیت برای صاحبان کسب و کار است، اما جدای این قضیه، مالک اجازه راه اندازی چند نوع دفتر کار خاص را دارد.

اگر قصد راه اندازی دفتری به جز مواردی که بالا ذکر شد را دارید، حتما نیاز به خرید ملک با سند اداری دارید. زیرا اگر این مسئله را نادیده بگیرید ممکن است در آینده با شهرداری دچار مشکل شوید.

نکته ای که به آن باید توجه شود این است که اگر در ساختمان های اداری با موقعیت مسکونی حتی اگر کل واحدها اداری باشند، شهرداری این اجازه را دارد که مانع فعالیت کل واحدها شود و آن مکان را پلمپ کند. پس ملک موقعیت مسکونی یک انتخاب پر ریسک برا راه اندازی دفتر کار شما می باشد و بهتر است قبل از خرید آن بیشتر و بهتر در انتخاب خود دقت کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

برای اینکه دچارمشکلات نشوید ما به شما روش مطمئن را پیشنهاد میکنیم و به شما تیم مجرب وحرفه ای داماک گروپ درشعب مختلف از امارات، در زمینه املاک و مستغلات را که سابقه درخشانی را در زمینه ملک اداری دردبی کسب کرده اند را معرفی می کنیم. تیم مجرب  شرکت داماک گروپ درهر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

برای اطلاعات بیشر با داماک گروپ از طریق وب سایت با ما در ارتباط باشد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";