مقالات / خرید طلا

خرید طلا

خرید طلا از دبی چگونه است؟

دبی به شهر تجارت طلا معروف می باشد. این شهر در همه زمینه ها رکورد شکن است. در این شهر بازارهای طلای بی شماری یافت می شود.

این بازار از بازارهای قدیمی دبی و به بازار سوق طلا معروف است. بیش از صد مغازه در این بازار وجود دارد. می تواند خرید طلا را تسهیل بخشد. انواع و اقسام گردنبندها، النگو، یاقوت، زمرد و دیگر جواهرات در این بازار یافت می شود. طلایی نیست که شما نتوانید در بازار طلای دبی پیدا کنید. خرید طلا از بازار دبی کاری آسان و در عین حال سخت می باشد. راحتی کار در این است که همه آن چه شما نیاز دارید در یک مکان جمع شده است. کارمزد طلا در این بازار پایین است و این کاملاً به نفع خریدار می باشد و همین امر دلیلی شده است که بازار طلای دبی به یکی از بازار های بزرگ طلا در جهان تبدیل شود.

نکات مهم هنگام خرید طلا از دبی

پیش از رفتن به بازار طلا روزانه قیمت ارز و طلا را از اخبار موثق جویا شوید. چرا که هر روز قیمت طلا تغییر می کند. در ثانی همان طور که اشاره شد اگر قصد تجارت و مبادله دارید سعی کنید خرید طلا از دبی را به مقدار زیاد انجام ندهید یعنی مقدار طلای زیادی خریداری نکنید تا ضرری متوجه شما نشود.

نکته دیگر این که شما باید به انواع جنس طلا اشراف کامل داشته باشید تا بتوانید در خرید طلا موفق عمل کنید. هنگام خرید طلا از دبی در پایین آوردن قیمت زیاد چک و چانه نزنید. فروشندگان طلا در بازار طلای دبی به اندازه کافی به شما تخفیف می دهند. از این ها گذشته قیمت کارمزد ساخت و طراحی طلا در بازار دبی به نسبت بازار های دیگر طلا بسیار پایین می باشد. پس با همه این ها نیازی به سخت گیری بیش از اندازه در امر خرید طلا نمی باشد.

از قدیمی ترین بازارهای دبی  

از قدیمی ترین بازارهای دبی بازار طلاست که نزدیک به سوق الکبیر دبی در الراس می باشد. این بازار فقط یک بازار نیست و جزوی از جاذبه های گردشگری محسوب می شود. دبی دارای بزرگ ترین بازار طلا در دنیا می باشد و سالانه تعداد بازدیدهای توریست های تور دبی از این بازار بیشتر می شود. به جز طلا سنگ های کمیاب و قیمتی، گردنبند ها، گوشواره های سنگی، انگشتر و… نیز فروخته می شود. از بیشترین چیزهایی که چشم های هر فردی را به خود خیره می کند جواهرات دست ساز و الماس هایی که با ظرافت تراشیده شده است.

ساعت کاری بازار خرید طلا:

همه روزه به جز روزهای جمعه از ساعت 4 تا 10 شب.

تجارت طلا در دبی به ۱۴/۷میلیارد دلار رسید. ارزش تجارت طلا در دبی در سال ۲۰۰۶میلادی با ۳۷درصد رشد نسبت به سال گذشته به۱۴میلیارد و۷۵۰میلیون دلار رسید. ارزش تجارت طلا در دبی در سال ۲۰۰۶میلادی با ۳۷درصد رشد نسبت به سال گذشته به۱۴میلیارد و۷۵۰میلیون دلار رسید. به گزارش مرکز طلا و فلزات قیمتی دبی، این رقم در سال ۲۰۰۵، ۱۰میلیارد و ۷۳۰میلیون دلار بود.

میزان تجارت انواع طلاجات و جواهرآلات در دبی سالانه به میزان ۱۰درصد افزایش داشته است.

در نیمه دوم سال ۲۰۰۶ با افزایش قیمت طلا به ۷۰۰دلار در هر اونس واردات و تقاضای خرید این فلز کاهش یافت، اما با کاهش قیمت آن به ۵/ ۵۷۸دلار در هر اونس تقاضای خرید نیز رو به افزایش گذاشته است.

بنابراین گزارش، ارزش تجارت طلا در دبی در سه ماه اول سال ۲۰۰۶ سه میلیارد و ۵۸۰میلیون دلار بوده است، سه ماه دوم چهار میلیارد و ۶۰میلیون دلار، سه ماه سوم سه میلیارد و ۳۷۰میلیون دلار و در سه ماه چهارم سه میلیارد و ۷۴۰میلیون دلار بوده است.

واردات کلی طلای دبی در سال ۲۰۰۶ حدود ۴۸۹تن بود در حالی که صادرات آن با ۲۳درصد افزایش به ۲۷۴تن رسید.

هند، سوئیس، مالزی و کشورهای عضو ‌شورای همکاری خلیج فارس از خریداران اصلی طلای دبی محسوب می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتربا کارشناسان داماک درارتباط باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه