مقالات / ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در دبی

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در دبی

 داماک برترین سایت املاک دبی امروز شما را با ساخت و ساز املاک به وسیله پرینتر سه بعدی در دبی آشنا می کند. قبل از هرچیزی لازم است به معرفی پرینتر سه بعدی بپردازیم  تا با نحوه ی کارآن و املاکی که توسط آن در در دبی ساخته شده است اشنا شوید.

پرینتر سه بعدی چیست

در یک کلام، پرینتر سه بعدی را می‌توان لایه‌بندی پی در پی از مواد مختلف نامید، که توسط کامپیوتر کنترل می‌شود، تا اشکال سه بعدی ایجاد کند. این فناوری به ویژه برای نمونه‌سازی و برای ساخت اجزای پیچیده هندسی بسیار مفید است.

این تکنولوژی نخستین بار در دهه 1980 توسعه یافت، اما در آن زمان کار عملیاتی آن بسیار دشوار و گران بود. فقط از سال 2000 به بعد بود که استفاده از پرینتر سه بعدی نسبتاً ساده و مقرون به صرفه شد . در سال 2004، پروفسور «بهرخ خوشنویس» از دانشگاه کارولینای جنوبی اولین دیوار چاپی سه بعدی پیشرفته را اختراع کرد. از آن زمان، این نوآوری پیشرفت‌های بسیاری به خود دیده است، به طوری که هم اکنون می‌توان تنها در عرض 20 ساعت خانه‌ای زیبا ساخت! 

این فناوری تمام خصوصیات مورد نیاز برای ساخت خانه اعم از : کاهش هزینه و ضایعات، سرعت ساخت سریع‌تر، کاهش تصادفات، اشکال پیچیده معماری و موارد دیگر را در بر می‌گیرد. کشف وی نشانه‌ای از آغاز ساخت خانه به روش پرینتر سه بعدی بود. با این حال، این تکنولوژی در بخش‌های خاص مانند :طراحی محصول، ساخت قطعات و ابزارالکترونیک ، پلاستیک، فلزکاری، مهندسی هوافضا، برنامه های دندانپزشکی و پزشکی نیز کاربرد دارد.

از آنجا که طراحی معماری می‌تواند به صورت سه بعدی در محل چاپ شود، دیگر نیازی به شرکت‌های ساختمانی که نمونه‌های مدل‌سازی شده از ساختمان را ایجاد می‌کردند نیست ؛ این به معنای صرفه جویی در وقت، هزینه و انرژی است.    

اکنون که شناخت کافی از طراحی سه بعدی کسب کردید حال میخواهیم شما را با بکارگیری این کار در ساخت املاک دبی نیز اشنا کنیم.

بزرگترین ساختمان ساخته شده با پرینتر سه بعدی در دبی

شرکت ساخت و ساز رباتیک اپیس کور (Apis Cor) بعد از تمامی بررسی‌ها ،تصمیم به ساخت بزرگ‌ترین ساختمان جهان با استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی گرفت. این پروژه و ساختمان متعلق به شهرداری دبی است. در طراحی این ساختمان هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشده است ؛ در واقع طراحان سعی کرده‌اند به گونه‌ای طرح را به پیش ببرند که این فناوری چاپ سه بعدی را به چالش بکشند و از این رو با یک ساختمان کاملاً پیچیده و کامل سر و کار داریم.

مشخصات بزرگترین ساختمان ساخته شده با پرینتر سه بعدی

این سازه در واقع یک ساختمان اداری متعلق به شهرداری دبی است که در دو طبقه طراحی شده است. ارتفاع این ساختمان به 9/5 متر می‌رسد. کل مساحت زیربنای آن برابر با 640 مترمربع است و همان‌طور که می‌بینید سازه‌ای کاملاً بزرگ است. شرکت اپیس کور مدعی شده است که این ساختمان بزرگترین سازه‌ای است که تاکنون در سرتاسر جهان با استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی (3D) ساخته شده است.

  شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج خلیفه

برج کایان

برج های داماک

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه