مقالات / مسجد بستاکیا

مسجد بستاکیا

دبی، شهری شگفت انگیز در امارات است که در چند دهه اخیر به قطب گردشگری در منطقه تبدیل شده است، تا جایی که به آن لقب عروس خاورمیانه را داده اند. در این شهر مهیج جاذبه های گردشگری متنوع و لوکسی قرار گرفته که هر کدام جذابیت خود را دارند. برای مثال: هتل هایی که از طلا ساخته شده اند، برج های سر به فلک کشیده و حتی بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده دنیا ؛ هر چه که فکرش را بکنید، بهترینش در این شهر وجود دارد. با این وجود همه ما می دانیم که دبی شهری مذهبی است و قواعد منحصر به فرد خود را دارد؛ پس طبیعی است که با شکوه ترین مساجد و اماکن مذهبی با طراحی ویژه و معماری بی همتا در این شهر ساخته شده باشد. در این مقاله به معرفی یکی از این مساجد می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

داماک، ابر سازنده املاک جهان، به معرفی مسجد بستاکیا دبی می پردازد.

معرفی مسجد بستاکیا

بستاکیا یکی از محبوب ترین مساجد در بین توریست ها و گردشگران است که به خاطر معماری با شکوهش و رنگ سفیدی که دارد، همه ساله مورد بازدید گردشگران از اقصی نقاط جهان می باشد. در پشت این مسجد بقایای دیوارهای تاریخی و محله های دبی از جنس گچ و سنگ قرار دارد که برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ عرب بسیار جذاب می باشد.

یکی از نکات بسیار جالب در رابطه با مسجد بستاکیا این است که، تمام مصالح استفاده شده در این مسجد در قرن نوزدهم از مصالح بومی بوده و مردم با همین مصالح بومی در قرن نوزدهم توانسته اند مسجدی با این زیبایی بسازند که اکنون به یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری دبی تبدیل شده است. 

معماری مسجد بستاکیا

این مسجد نمونه بارزی از معماری سنتی عربی می باشد. همانطور که گفته شد این مسجد زیبا و دیدنی در قرن نوزدهم بنا شده است. رنگ سفید گنبد و گلدسته ها و همچنین طراحی مشبک جلوه ای چشم نواز به آن بخشیده است.

ورود برای چه کسانی مجاز است؟

در بسیاری از مساجد شهر دبی ، فقط ورود مسلمانان مجاز است ، حال آن که بستاکیا این گونه نیست و هم مسلمانان و هم غیر مسلمانان می توانند با آرامش به راز و نیاز با معبود خود بپردازند.

لازم به ذکر است که در این مسجد تمامی نمازهای روزانه برگزار می شوند و همچنین افطاری شگفت انگیز در ماه رمضان برپاست.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

بازار سنتی دبی

بازار طلای دبی

بازار ادویه دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه