مقالات / بهترین زمان برای سفر به دبی

بهترین زمان برای سفر به دبی

یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های دبی، فستیوال ها و جشنواره های خریدی است که هر ساله برگزار می شود و طرفداران زیادی دارد. از همین رو داماک ،برترین سایت املاک دبی، در این مقاله، دبی را در فصل های مختلف  و زمان های خاص با هم مقایسه می کند.

. همان طور که می دانید دبی آب و هوای گرم ، خشک و بیابانی دارد. تابستان های دبی به شدت گرم و مرطوب و متوسط دمای روز حدود41 درجه و در شب حدود30درجه سانتی گراد است. زمستان های گرم و کوتاه و متوسط دمای روز حدود 23 درجه و در شب 14درجه سانتی گراد می شود . بیشتر روز های دبی آفتابی و گرم است. مقدار بارش باران در دهه های اخیر افزایش پیدا کرده و سالانه حدود 150 میلی مترمی باشد  که بیشتر در ماه های آذر تا اسفند اتفاق می افتد.

دمای اب دریا در شهر دبی

آب دریای دبی در تمام طول سال گرم ومطبوع است و برای شنا کردن کاملا مناسب می باشد ؛ البته در فصول دی تا اسفند ، دمای آب تا 23 درجه سانتی گراد کاهش می یابد ، اما در تابستان بدون تردید خلیج فارس یکی از گرم ترین دریاهای دنیا به شمار می رود. دمای آب خلیج فارس در ماه های خرداد تا شهریور، 30 درجه سانتی گراد افزایش می یابد.

زمستان برای سفر

دمای هوا از ماه آبان تا اسفند در خنک ترین شرایط خود قرار دارد و یکی از بهترین زمان ها برای سفر به دبی محسوب می شود . در این فصل بسیاری از توریست ها به سواحل خنک جمیرا رفته و از هوای آن جا لذت می برند . یکی دیگر از دلایل  محبوبیت  دبی در این فصل،  وجود فستیوال های گوناگون دبی است که زمان خوبی برای خرید کردن و لذت بردن از یک سفر بی نظیر محسوب می شود.

بهاربرای سفر

در این فصل معمولا دمای هوا به سرعت رو به افزایش است و از اواسط بهار هوا کم کم گرم تر و شرجی تر می شود و بارش باران نیز از اواخر بهار به حداقل خود می رسد . ماه های فروردین و اردیبهشت ، بهترین زمان برای شنا کردن توی آب و دراز کشیدن کنار ساحل شنی و زیبای دبی و لذت بردن از صدای دلنشین امواج محسوب می شود .

تابستان برای سفر

تابستان های دبی از ماه فروردین بهار شروع می شود و تا مهرهم ادامه دارد در این فصل از سال دمای هوا به بیشرین حد خود می رسد .در چنین زمانی شهر خیلی خلوت می شود و افرادی که قصد دارند در زمان خلوت تری به دبی سفر کنند این فصل را انتخاب می کنند و معمولا هزینه سفر تا حد زیادی کمتر می شود . همچنین قیمت بلیط پرواز و هتل ها هم تا حد زیادی کاهش پیدا می کند .

پاییز برای سفر

در پاییز نیز هوای دبی همچنان گرم و آفتابی می باشد، اما از اواسط پاییز یعنی با شروع ماه آبان هم کم کم مطبوع تر می شود وفصول خنک تر دبی خود را نشان می دهند . در ماه مهر هوا هنوز گرم و شرجی است ، اما ازآبان مردم به انجام  تفریحات در فضای باز می روند و دمای هوا هم تقریبا به 29 درجه سانتی گراد میرسد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

آب و هوای امارات

بورسیه تحصیلی امارات

سبک زندگی در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه