مقالات / محله بستکیه، از جذاب ترین مقاصد گردشگری دبی

محله بستکیه، از جذاب ترین مقاصد گردشگری دبی

داماک بهترین سایت املاک دبی، قصد دارد شما را با یکی از جاذبه های توریستی زیبای دبی، آشنا کند. این محله یکی از مناطق مهم گردشگری و تاریخی دبی می ‌باشد که سالانه هزاران گردشگر روانه این شهر می شوند . تمام ساختمان خانه‌ های محلهٔ بستکیه با گچ سفید کاری شده  و در و پنجره‌ ها از چوب والوارهایی که از خارج و بعضی هم که در محل خود ساخته ‌اند به کار رفته‌ است.

معرفی محله بستکیه دبی

یکی از زیباترین محله های دبی، محله بستکیه دبی یا الفهیدی نام دارد. این محله با معماری زیبا و بناهای کاهگلی یا آجری شما را به یاد محله های قدیمی جنوب ایران می اندازد. می توانید بادگیرهایی همانند بادگیرهای بوشهر در این محله از دبی ببینید. محله ای که در کنار نهر و کانال دبی قرار گرفته و هر گردشگری را به سمت خود جذب می کند.

تاریخچه محله بستکیه

 محله‌ بستکیه در اواخر قرن 19 ساخته شد تا خانه‌ تاجران ایرانی ثروتمندی باشد که اکثرا مروارید و پارچه معامله می ‌کردند و به خاطر معاملات بدون مالیات و دسترسی به نهر دبی به این جزیره سفر کرده بودند . بستکیه شامل بخش شرقی دبی در امتداد نهر می باشد و ساختمان‌ های آهکی و مرجانی در این منطقه که بیشتر آنها دارای برجهای بادی می باشند به ‌صورت خیلی خوبی محفوظ مانده ‌اند. در قسمت‌ هایی از این بناها ،از ساروج نیز استفاده شده و همچنین در و پنجره آنها از چوبهای قیمتی ” ساج ” و ” تیک ” و دیگر چوب های گران ‌قیمت که از هند و مومباسا وارد شده بود نیز ساخته شده است.

برج‌ های بادی نوعی سیستم تهویه هوا برای خانه‌ های اولیه و قدیمی بوده است و تاجرهای ایرانی این عنصر معماری را از زادگاه خود به شهر دبی آورده بودند که این طور هم دهان به دهان پیچیده شده است و باعث شده است که گردشگران ایرانی بسیاری روانه این شهر زیبا شوند .

فروشگاه XVA یکی از گالری های برجسته ی هنری در خاورمیانه است که در محله بستکیه دبی واقع شده است. در این گالری آثاری از هنرمندان مشهور عرب به معرض نمایش گذاشته شده است.

قدیمی ترین فضای هنری دبی ، گالری مجلس (the Majlis Gallery) است. این گالری هنری، شهرت خوبی برای نمایش آثار هنری از سراسر جهان دارد و هنرمندان بسیاری را به عرصه بین الملل معرفی نموده است.

در اطراف این گالری می توانید در خانه چای عربی دلنشین، توقفی داشته و صبحانه ای مفصل سفارش دهید. آب میوه و شربت لیموی تازه و نعناع در حیاط باصفای آن سفارش دهید. یا اینکه بین غذای سبک غربی یا عربی و بیش از ۱۵۰ نوع چای انتخاب کنید.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

فرهنگ منحصر به فرد مردم امارات

حال و هوای امارات در ماه رمضان

خرید ملک در دبی با داماک

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";