مقالات / کسب و کار خوب در امارات متحده عربی

کسب و کار خوب در امارات متحده عربی

ایالات متحده عربی نزدیکترین کشور همسایه به جمهوری اسلامی ایران است که یکی ازبالاترین رونق های بازار درسراسر جهان را دارا است که درچند سال اخیر رشد بی سابقه ای درزمینه تجارت بین الملل داشته است.

دبی شهری است که یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی را در جهان نشان می دهد و دارای بالاترین استانداردهای زندگی می باشد. محل ثبت بسیاری از شرکت های بزرگ منطقه ای است.

مناطق آزاد در امارات متحده عربی عبارت اند از: راس الخیمه، جبل علی، فرودگاه دوبی، شهر اینترنت دوبی، شهر مدیا دوبی، عجمان، شارجه

مزایای ثبت شرکت در امارات متحده عربی به شرح ذیل می باشد:

نظام تجارت آزاد

مالکیت 100% در مناطق ازاد تجاری دبی

زیر بنای حمل و نقل توسعه یافته درمناطق آزاد دبی

جدیدترین تکنولوژی ارتباطات از راه دور

بخش خدمات و مالی خبره

محل بزرگترین نمایشگاها و کنفرانس ها

قیمت های رقابتی املاک

بدون مالیات بر شرکت سهامی

سیستم قانونی قابل اعتماد و ثابت

هتلها، بیمارستان ها، بازارهای درجه یک

مزایای مناطق آزاد امارات متحده عربی:

بدون نیاز آزاد تجاری امارات

پرداخت انواع مالیات

کنترل و مالکیت 100% برای غیر بومی ها

بدون حقوق گمرکی

انتخاب های سرمایه گذاری انعطاف پذیر

امکانات توزیع و حمل و نقل کافی با جدیدترین تکنولو‍ژی ارتباطات از راه دور

سرمایه

برای ثبت شرکت در امارات (در مناطق آزاد) محدودیت  سرمایه وجود ندارد، سرمایه میتواند از 1 دلار تا بی نهایت باشد.

ثبت شرکت در رأس الخیمه

مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد راس الخیمه (شرکت های FZE, FZC)

ثبت شرکت در راس الخیمه این اجازه را به افراد خارجی خواهند داد تا در منطقه آزاد شرکت خود را حتی بدون دفتر کار ثبت کرده و به تجارت بپردازند. شرکت های ثبت شده در راس الخیمه مزیت های دیگری نیز بر سایر شرکت هایی که در مناطق آزاد ثبت میشوند دارند از جمله:

 • بدون نیاز به انتشار حساب های سالانه
 • در مقایسه با سایر انواع شرکت در امارات متحده عربی این شرکت ها بالاترین درجه از محرمانه بودن و انعطاف پذیری را نشان میدهند
 • بدون مالیات، بدون مالیات بر ارزش افزوده
 • نام سهامداران و مدیران میتواند در مدارک دولتی ذکر نشود.
 • بدون مالیات
 • بدون محدودیت در حواله های بانکی
 • بدون سرمایه اولیه
 • بر روی شرکت میتوانید خرید خانه و ملک داشته باشید.
 • میتوانید حساب بانکی شرکتی باز کنید.
 • بدون نیاز به بررسی سالانه حساب
 • راس الخیمه 45 دقیقه با دبی فاصله دارد.
 • راس الخیمه محبوبترین منطقه آزاد در امارات متحده عربی است.
 • منطقه آزاد نزدیک به فرودگاه راس الخیمه میباشد.
 • در راس الخیمه میتوانید با 1 نفر نیز ثبت شرکت داشته باشید در صورتی که در سایر مناطق مانند جبل علی حداقل به دو نفر نیاز دارید.

نکات کلیدی ثبت یک شرکت از نوع FZE یا FZC در امارات متحده عربی

 • سهامداران و مدیران میتوانند با هر ملیتی باشند.
 • اشخاص حقوقی میتوانند به عنوان سهامدار یا مدیر انتخاب شوند.
 • سهامداران و مدیران الزامی به حضور در امارات متحده عربی ندارند.
 • حساب های بانکی و سپرده ها میتوانند در کشوری غیر از امارات باشند.

دبی و امارات

در خصوص ناامنی در کشور امارات متحده عربی از جمله دبی تا کنون گزارشی دریافت نشده است. لازم به ذکر است برخی از شبکه های کلاه برداری اینترنتی، با اغوای افراد و با وعده پرداخت مقادیر قابل توجهی پول، اتباع ایرانی فریب خورده را با توجه به سهولت مسافرت به دبی را اینجا کشانده و به بهانه عقد قرار داد، باز ماندن حساب بانکی خارجی و… دارایی آنها را به سرقت می برند.

امارات متحده عربی با آمار بالای مربوط به جذب جهانگردان از سراسر جهان، درخصوص ورود و حمل مواد مخدر و داروهای کدئین دار و اقامت غیر مجاز قوانین سختگیرانه ای را اعمال می نماید. حمل بیش از پنج گرم مواد مخدر محکومیت به زندان ابد وبیش ار بیست گرم، محکومیت به اعدام را در پی خواهد داشت.

حمل و مصرف داروهای مسکن، کدئین دار و قرص های آرام بخش جزو مواد مخدر محسوب شده ودارای محکومیت های قضایی است. لذا از همراه داشتن داروهای مذکور اعم از قرص، شربت، آمپول های اعصاب، خواب آور و مسکن های دارای کدئین به شدت پرهیز نمایید.

عدم اطلاع مسافرین از قوانین و مقررات این کشور در خصوص داروهای ممنوعه هیچ حقی را برای دارنده آن ایجاد نمی نماید. احکام صادره از سوی دادگاه های امارات در خصوص دارندگان و مصرف کنندگان داروهای فوق بسیار سختگیراست.

در دبی و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، بر خلاف سایر کشورهای دنیا ویزا توسط اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می شود و نه توسط سفارت خانه های امارات در دنیا. نیاز به ویزای دبی برای ملیت های مختلف، تفاوت بسیاری دارد و قوانین مربوط به آن بدون اطلاع قبلی تغییر می کنند.

برای صدور پاسپورت به هر علتی مثل تجارت، سیاحت و غیره، شخص، شرکت و یا سازمانی در دبی می بایست ضمانت تقاضا کننده پاسپورت را به عهده بگیرد و بدین ترتیب عملا و قانونا مسئول مسافر شناخته می شوند و باید مسافر را در تاریخ مقرر از کشور خارج کنند. این مسئول در امارات متحده عربی  به “کفیل” معروف است.

لذا برای صدور پاسپورت یک کفیل لازم است که واجد شرایط کفالت باشد. کفیل در دو صورت می تواند برای مسافر پاسپورت درخواست نماید. اول اینکه از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت باید فرم نسبیت از سفارت مربوطه دریافت کند و یا رابطه تجاری داشته باشد.

در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست پاسپورت نمایند. لازم به یادآوری است که پاسپورت های توریستی و یا زیارتی توسط خطوط هوایی، هتل ها و یا آژانس های مسافرتی درخواست می شود (به همین علت آژانس های مسافرتی از کلیه مسافرین دبی خود ضمانت اخذ می نمایند)

ایمنی در سفر به دبی

آمار جرم وجنایت در دبی بسیار پایین است. با این حال بهتر است احتیاط لازم را به عمل آورید. اداره پلیس دبی بخشی تحت عنوان پلیس توریست دائر نموده است که کمک شایانی به رفع مشکلات مسافران می نماید.

در اینجا چند توصیه به شما داریم. از مدارک مهم خود مانند پاسپورت و ویزا یک فتوکپی تهیه کرده و در اتاق محل اقامت خود نگهداری نمایید. اشیاء با ارزش و قیمتی خود را در جای امنی در اتاق هتل محل استقرار خود بگذارید یا نزد مسئولین هتل به امانت بگذارید.

در جاهای شلوغ و پر رفت و آمد بیشتر مواظب پول و کیف خود باشید. از حمل مبلغ زیادی پول و چک بپرهیزید. به اشخاص غریبه اطمینان نکنید. در هنگام عبور از عرض خیابان مراقب باشید و حتی المقدور از خط کشی عابر پیاده استفاده کنید و تا توقف کامل اتومبیل ها، از عبور خودداری کنید. قبل از اینکه اقدام به رانندگی کنید، با قوانین رانندگی در دبی آشنا شوید و قبل از حرکت، از داشتن بیمه بدنه و شخص ثالث اتومبیل خود مطمئن شوید.

 توصیه های سلامتی

کیفیت خدمات پزشکی در دبی خوب می باشد ولی هزینه درمان بسیار بالاست. لذا داشتن یک بیمه خصوصی برای کسانی که زیاد به دبی مسافرت می کنند، توصیه می شود.

مسافران می توانند در مواقع ضروری و اورژانس، از سرویس درمانی بیمارستان های دولتی شهر استفاده نمایند. بیمارستان ایرانی ها نیز یکی از بیمارستان های خوب شهر می باشد که در خیابان الوصل در دبی قرار دارد.

در دبی تقریبا هیچ بیماری واگیردار یا خطرناکی دیده نمی شود. اما به دلیل شدت گرما در تابستان، می بایست با قرار نگرفتن در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب، نوشیدن آب فراوان و نوشیدنی های انرژی زا و خوردن نمک بیشتر از ابتلا به بیماری گرمازدگی جلوگیری کرد.

در هوای گرم دبی و به ویژه در تابستان، حتما از کرم های ضدآفتاب، عینک آفتابی مناسب و کلاه یا چتر استفاده کنید تا از صدمات وارده به پوست جلوگیری کنید.

مسافرت زنان به دبی

زنان مجرد در مسافرت به دبی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. به دستور شیخ محمد، عکس مردانی که برای زنان ایجاد مزاحمت کنند، در روزنامه های محلی چاپ می شود.

به زنان مجرد توصیه می شود از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنند و از اقامت در بعضی از هتل های کم ستاره در برخی از نقاط شهر بپرهیزند و از حضور در سواحل عمومی در ساعات خلوت روز یا شب اجتناب کنند. در صورت برخورد با هر گونه مزاحمتی، فورا پلیس را در جریان قرار دهند.

سرمایه گذاری با داماک damac

با سرمایه گذاری در حوزه خرید ملک با کمک داماک damac مطمئن ترین سرمایه گذاری را داشته باشید. گروه داماک damac با اقساط کردن بدون سود برای خرید آپارتمان های لوکس و ویلا های لاکچری قصد دارد بهترین مهاجرت و اقامت را برای شما رقم بزند.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه