مقالات / دانشگاه آمریکایی شارجه در امارات

دانشگاه آمریکایی شارجه در امارات

امارات، کشوری شگفت انگیز است که همواره نام آن ،با پیشرفت و توسعه همراه بوده می باشد.این کشور در طی چند دهه گذشته توانسته با ارتقا زیرساخت های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی به توسعه ای نسبتا پایدار دسترسی پیدا کند و سطح رفاه مردمان خود را افزایش دهد.امروزه افراد زیادی تمایل به مهاجرت تحصیلی دارند،مانند: دانشجویان و دانش آموزان ممتازی که به علت مسافت طولانی و هزینه های گزاف نمی توانند اقدام به چنین کاری کنند، اما کشور امارات متحده عربی ، با استانداردهای آموزشی بالا ، اساتید مجرب و همچنین هزینه بسیار کمتر نسبت به دانشگاه های کانادا و اروپا ، این مشکل را برطرف کرده است.

داماک ،برترین شرکت ساختمانی جهان، در این مقاله به معرفی یکی از استانداردترین و معتبرترین دانشگاه های امارات می پردازد؛ پس اگر تمایل به تحصیل در امارات را دارید با ما همراه شوید.

معرفی دانشگاه آمریکایی شارجه

این دانشگاه در سال 1997،توسط دولت آمریکا، تاسیس گردید و جزو دانشگاه های غیر دولتی امارات محسوب می شود.همانطور که از نام این دانشگاه معلوم است ، در شهر شارجه واقع شده است و طبق استاندارد های آموزشی آمریکا فعالیت می کند.لازم به ذکر است که مدرک این دانشگاه ،در سطح بین المللی بسیار معتبر بوده و بسیاری کشورها مانند وزارت علوم ایران آن را قبول دارند.

رشته های تحصیلی در دانشگاه شارجه

در این دانشگاه بیش از 20 رشته در مقاطع، کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شوند، اما محبوب ترین آن ها شامل : رشته های مهندسی کامپیوتر،مکانیک،طراحی داخلی،تکنولوژی، ارتباط تصویری و … می شود. برای ورود به این دانشگاه در بسیاری از رشته ها نیازمند آزمون ورودی می باشید اما در برخی دیگر، داشتن نمرات خوب در دوره های پیشین کفایت می کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه شارجه

از آن جایی که این دانشگاه خصوصی و غیر دولتی می باشد، هزینه بیشتری نسب به سایردانشگاه های دولتی امارات دارد.علاوه بر این مانند ایران، هزینه تحصیل در هر مقطع تحصیلی متفاوت می باشد، که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم.

کارشناسی حدود 14000 درهم

کارشناسی ارشد، حدود 15000 درهم

دکتری حدود 11000 درهم

توجه کنید که تمامی این مبالغ ذکر شده مختص امروز و تقریبی می باشند و در صورتی که به طور قطعی برای مهاجرت اقدام کردید ،بهتر است تا اطلاعات خود را از طریق تماس با دانشگاه، به روز کنید.

شرایط پذیرش

از آن جایی که در این دانشگاه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، لازم است که شما تسلط و مهارت کافی در زبان انگلیسی را داشته باشید و در آزمون آیلتس، حداقل نمره 5 اخذ کرده باشید.

  1. ارائه مدارک دوره های گذشته به همراه ریزنمرات
  2. 4 قطعه عکس( ترجیحا در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.)
  3. کپی از پاسپورت
  4. ارائه مدرک زبان
  5. هزینه ثبت نام

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

بورس تحصیلی در امارات

بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه