مقالات / منطقه هنری السرکال دبی

منطقه هنری السرکال دبی

اگر بخواهیم در رابطه با منطقه هنری السرکال دبی به شما توضیحاتی را ارائه دهیم، باید بگوییم که این منطقه یک مرکز هنری است که توانسته جایگاه ویژه و خاصی را در کشور امارات متحده عربی به دست آورد و آثار بسیاری از هنرمندان معروف در گالری های این منطقه به نمایش درآمده است.

منطقه مربی السرکال به تازگی فرایند بازسازی را طی کرده و جنبه هنری به خود گرفته است. حال این منطقه تبدیل به یکی از قطب های هنر در کشور امارات متحده عربی و حتی منطقه خاورمیانه شده است.شما می توانید در این منطقه گالری های متعددی را در حوزه های گوناگون مشاهده کنید ،که از مهم ترین آنها می توان به گالری های عکاسی، نقاشی، طراحی و مد لباس، مجسمه سازی و… اشاره کرد.همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که در منطقه هنری السرکال شاهد یک کلکسیون قدیمی اتومبیل نیز هستیم که می توانید از آن بازدید داشته باشید.

گالری های موجود در منطقه هنری السرکال دبی

همان طور که اشاره کردیم، در منطقه هنری السرکال دبی شاهد گالری های گوناگون در رشته های مختلف هستیم. اگر بخواهیم معروف ترین و مشهورترین گالری های این منطقه را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گالری کربن ۱۲

یکی از نمایشگاه های تک نفره در منطقه هنری السرکال دبی است که نقاشی هنرمندان بزرگ دنیا در این گالری نمایش داده می شود. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنرمندان ایرانی بسیار زیادی نیز در این گالری آثارشان وجود دارد و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

از مشهورترین و معروف ترین نقاشان ایرانی که آثارشان در گالری کربن ۱۲ نمایش داده شده، می توان به آناهیتا رزمی، سارا رهبر و فرزانه سجادی اشاره کرد.

گالری موجو

یکی دیگر از گالری های جذاب منطقه هنری السرکال دبی که می توانید در آن آثار هنرمندان جوان و تازه کار ولی با استعداد را مشاهده کنید، گالری موجو است. این گالری در سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را آغاز کرده و تا به امروز میزبان آثار مختلفی از جوانان با استعداد و هنرمند در این گالری بوده ایم.

گالری خط سوم

از دیگر گالری های مشهور در منطقه هنری السرکال دبی ، گالری خط سوم می باشد . یکی از افرادی که در افتتاح این مجموعه نقش بسیار زیادی داشته، فرد ایرانی آمریکایی به نام سانی رهبر است.

گالری هنر سبز

گالری هنر سبز مکان دیگری در منطقه هنری السرکال دبی است که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده و شاهد تولید و نمایش آثاری مختلفی در این مجموعه هستیم. شما می توانید هنرهای گوناگونی همچون رسانه، عکاسی، نقاشی، مجسمه و ویدیو آثار مختلفی را در گالری هنر سبز مشاهده کنید.

علاوه بر گالری ها و مکان های گفته شده از مهم ترین بخش های این منطقه هنری می توان به گالری میم، گالری ایام، گالری ایزابل ون دن و… اشاره کرد که هر یک از این بخش ها و مجموعه ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که باعث شده تا شاهد محبوبیت این اماکن در بین افراد علاقه مند به هنر باشیم.

نکات مهمی که در رابطه با منطقه هنری السرکال دبی باید بدانید

اگر قصد بازدید از منطقه هنری السرکال در شهر زیبای دبی را دارید، باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در وهله اول باید بدانید که خیابان السرکال در منطقه صنعتی به نام القوز واقع شده است. همچنین گالری های این منطقه همه روزه از ساعت ۷ صبح پذیرای علاقه مندان است. اگر قصد بازدید از یک گالری و یا بخش خاص در منطقه هنری السرکال را دارید، پیش از بازدید از این منطقه با شماره های ارائه شده تماس گرفته و ساعت کاری مجموعه مورد نظر خود را بپرسید.

این مقاله از سایت داماک معتبرترین و برندترین سایت املاک دبی می باشد . امید است که اطلاعات بالا مقبول واقع شود.

مطالب مشابه:

تحصیل در دبی

فرهنگ امارات

آداب و رسوم مردم امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه