مقالات / ابوظبی امارات

ابوظبی امارات

امارات متحده عربی از هفت امارت عربی زبان تشکیل شده ، که بزرگترین و مهمترین آن ها ابوظبی است. ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی بوده و بزرگ ترین و ثروتمند ترین آن ها محسوب می شود. شهر ابوظبی در سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته و اکنون یکی از دیدنی ترین شهر های امارات به شمار می رود. این شهر در سال ۲۰۰۸ به‌عنوان پنجمین شهر لوکس جهان انتخاب شد. مساحت امارات حدود ۶۷۳۴۰ کیلومترمربع است که در ساحل جنوبی خلیج‌فارس واقع شده است.ابوظبی، پایتخت امارات، پر از جاذبه‌های خارق‌العاده‌ای است که تمامی گردشگران را شگفت‌زده می‌کند. پس با ما همراه باشید تا با ابوظبی بیشتر آشنا شوید.

داماک، ابر سازنده املاک جهان ،شهر ابوظبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نگاهی دقیق تر به این شهر

جاذبه های مختلف این شهر شگفت انگیز، هر گردشگری را متحیر می کند.درباره ی نام ابوظبی باید بگوییم که از آن جا که در این شهر از ایام قدیم، منابع آب شیرین فراوانی وجود داشته و گله ای از آهوها هم در آن زندگی می کرده اند، قبیله ای به نام بنی یاس به آن مهاجرت کرده و نامش را ابوظبی گذاشتند. قبیله بنی یاس، در سال ۱۷۶۱ میلادی در ابوظبی مستقر شدند. کسب و کار اولیه این جامعه، تجارت مروارید بوده است، اما با پیدایش نفت چهره این منطقه دگرگون شد. انگلیس از نخستین کشورهای خارجی بود که نفوذش را در این مناطق افزایش داد و نقش پررنگی در شکل گیری امارات و دیگر کشورهای خلیج فارس داشت. ابوظبی به طور کلی از سه منطقه مجزا تشکیل شده که شامل ابوظبی، العین و بن زاید است. این شهر که اصلی ترین مقر دولت برای فعالیت های سیاسی، فرهنگی، تجاری و دولتی محسوب می‌شود، امروزه جذابیت های دیگری را نیز در خود جای داده که خلاصه آن را می‌توان در معماری و شهر سازی شگفت انگیزی که ژاپنی ها انجام داده اند، دید. در امارت ابوظبی، مکان های تاریخی و ديدني زیادی وجود دارد که شامل: قلعه‌های تاریخی وموزه‌های ملی در سراسر منطقه است. برای مثال می توان به: قصر الحصن ، حصن جسر المقطع ، قریة التراث ، کورنیش ابوظبی ، قصر الامارات اشاره کرد. کپیتال گیت، یا ورودی پایتخت، آسمان‌خراشی منحصربه‌فرد در ابوظبی است که رکوردی در گینس ثبت کرده است. گپیتال گیت در مجاورت مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی طراحی شده است، ۱۶۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین برج‌های جهان است.

از لحاظ آب و هوا، شهر ابوظبی دارای اقلیمی خشک و بیابانی است و از این رو آب و هوایی گرم و خشک دارد. در تمامی روزهای سال، آسمان این شهر صاف و آفتابی است. ابوظبی در برنامه بلندمدت خود، گسترش حمل‌ونقل عمومی و راه‌آهن را قرار داده است و تا سال ۲۰۳۰ به یکی از بهترین شهرها درزمینهٔ حمل‌ونقل عمومی تبدیل می‌شود. این شهر، به عنوان پایتخت امارات ، بسیار مدرن و پیشرفته بوده و جاذبه هایی در خود گنجانده که امروزه در نوع خود بی بدیل هستند. اگر تمایل دارید که به امارات سفر کنید، بازدید از ین شهر بی همتا را در برنامه سفر خود قرار دهید.

مطالب مشابه:

آثار باستانی امارات

آکواریوم دبی مال

آداب و رسوم مردم امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه