مقالات / موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی، که به دنبال جلب توجه تمام دنیا بوده تا جهانی بدون مرز را به نمایش بگذارد، به لطف سرمایه های ارزشمند و ثروت بی پایان امارات در دستیابی به این امر موفق شد و حالا با پیوندی قوی میان گذشته و آینده، دنیایی از تمدن و هنر را ساخته تا مفهوم انسان بودن را در قالب هنر به جهانیان نشان دهد. طراحی و ساخت موزه لوور ابوظبی، یکی از خبرسازترین موضوعاتی است که طی سال‌های گذشته مطرح شده‌ است. این موزه که در شمال‌غربی جزیرۀ سعدیات، در محل تلاقی زمین، دریا و آسمان واقع شده است، یک موزۀ جهانی در قرن بیست و یک است.

داماک ،ابر سازنده املاک جهان ، لوور ابوظبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

آشنایی کامل با موزه لوور ابوظبی

موزه «لوور» ابوظبی ، در جزیره زیبای سعدیات ، در سال ۲۰۱۷ توسط رییس جمهور فرانسه افتتاح شد. شکل‌گیری موزه‌های خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس روندی متفاوت دارد؛ البته ساخت دومین موزه لوور در ابوظبی یا همان موزه لوور ابوظبی ژان نوئل؛ زیر نظر مجموعه‌ای در فرانسه که موزه لوور را اداره می‌کند انجام شد. موزه لوور ابوظبی بزرگ‌ترین موزه‌ی هنری در شبه جزیره‌ی عربستان است که هشت هزار متر مربع از آن به گالری‌های هنری اختصاص داده شده است. طراحی و معماری بنای این موزه ،که تحت نظارت دولت فرانسه پیش رفت، توسط ژان نوول، معمار فرانسوی ساخته شد. مهمترین چیزی که در این میان جلب توجه می‌کند، معماری مسحور کننده آن است، که به شکل گنبدی مشبک و هندسی در میان آب ساخته شده است. در معماری این گنبد، از ساختار سقف خانه‌های قدیمی حاشیه خلیج فارس الهام گرفته شده که از روی هم قرار دادن برگ‌های نخل ساخته می شد. این امر باعث رفع گرمای ناحیه بیابانی شده و خانه را در طول روز روشن نگاه می داشت. این گنبد توسط شرکت Waagner Biro اتریش ساخته شده است که متخصص در ساخت فولاد است.

موزه لوور، باشکوه‌ترین آثار هنری جهان را در خود جای داده است. در این موزه ۶۰۰ اثر دائمی و نزدیک به ۳۰۰ اثر هنری از سایر موزه ها و مؤسسات هنری به نمایش گذاشته شده‌ است. برخی از جالب‌ترین این آثار شامل: پرتره معروف La Belle Ferronniere اثر داوینچی، پرتره مادر نقاش اثر ویسلر و مجسمه ابوالهول از یونان می‌شود. این موزه برای ابوظبی یک دستاورد بزرگ محسوب می شود و با کمک آن می تواند به یک مقصد بزرگ جهانی تبدیل شود، بی دلیل هم نیست که طبق برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که این موزه سالانه میلیون ها گردشگر را به ابوظبی بکشاند.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

موزه ای با طعم قهوه در دبی

موزه آینده در دبی

موزه مروارید دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه