مقالات / فرودگاه بین المللی ابوظبی

فرودگاه بین المللی ابوظبی

در حالی که دبی در چند دهه اخیر به قطب گردشگری خاورمیانه تبدیل شده است، ابوظبی نیز همپای آن ، طی این سال‌ها ثابت کرده که قطب فرهنگی امارات است و با افتخار میزبان برخی از بهترین مسجدها و موزه‌های کل خاورمیانه است. بیش از ۳۰ خط هوایی به ۱۲۰ مقصد در ۶۰ کشور جهان از طریق این فرودگاه خدمت‌رسانی می شود. در واقع این فروگاه به عنوان یکی از مهم ترین درگاه های ورود به کشور امارات شناخته می شود. فرودگاه بین المللی ابوظبی با جابه‌جایی بیش از ۲۵ میلیون مسافر، رتبه دوم پررفت‌ و آمدترین فرودگاه‌های امارات را به خود اختصاص داده و دارای سه پایانه مسافربری است. پس از افتتاح ترمینال “میدفیلد” پیش‌بینی می‌شود که با فرودگاه دبی ، از لحاظ ترافیک مسافران به رقابت بپردازد.

داماک، ابر سازنده املاک جهان ، فرودگاه بین المللی ابوظبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نگاهی دقیق تر به این فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، تنها فرودگاه بین‌المللی پایتخت کشور امارات متحده عربی، است. همچنین دومین فرودگاه بزرگ کشور ( بعد از فرودگاه بین المللی دبی ) محسوب می‌شود. فرودگاه بین المللی ابوظبی در واقع به جای فرودگاه آل بطین در جزیره ی ابوظبی جایگزین شده و دارای سه پایانه است که پایانه ۳ در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد. پایانه ۴ نیز قرار است به زودی افتتاح شود ؛ پایانه ۱ قدیمی‌ترین پایانه به حساب می آید. همچنین در طبقه همکف فروشگاه‌های متنوع و در طبقه بالاتر کافه مجهز برای صرف غذا و استراحت وجود دارد. بین پایانه‌های ۱ و ۲ سرویس شاتل رایگان برای رفت و آمد قرار دارد که اتوبوس نیز به‌ صورت ۲۴ ساعته همراه با سیستم تهویه هوا برای سرویس‌دهی آماده می باشد. زمان رسیدن به مرکز شهر با اتوبوس ۴۰ دقیقه و هزینه بلیط آن تقریبا ۱ دلار است. این فرودگاه، خود راه ارتباطی بزرگی بین شرق و غرب است. در اینجا همه‌ چیز در دسترس شما خواهد بود و انتظارات شما از یک فرودگاه قرن ۲۱ برآورده خواهد شد.

امکانات رفاهی  فرودگاه ابوظبی

در سرتاسر فرودگاه وای فای رایگان و سریع موجود است. دستگاه خودپرداز، چندین صرافی و سرویس بهداشتی رایگان نیز در کنار گیت‌ها موجود است. سالن‌های استراحت برای مسافران با قیمت ۱۰۰ درهم در نظر گرفته شده است. دفاتر شرکت‌های توریسم هم در تمام فرودگاه موجود می باشد.لازم به ذکر است که برای رسیدن به شهر می‌توانید از اتوبوس‌ها و تاکسی‌های بیرون فرودگاه بهره ببرید.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه