مقالات / شهری جدید در امارات متحده عربی

شهری جدید در امارات متحده عربی

شهری به نام مصدر (Masdar City) در امارات متحده عربی که از نفت استفاده نمی شود. امارات متحده عربی کشوری است سرشار از منابع نفتی اما با این وجود امارات متحده عربی درحال احداث شهری است که درآن حتی ذره ای نفت هم استفاده نمی شود چرا که اماراتی ها بر این باورند که نفت مادام العمر نخواهد بود و روزی ذخایر نفتی به اتمام خواهد رسید.

شهر مصدر، یک منطقه مسکونی در امارات متحده عربی است که در ابوظبی واقع شده است. شهر مصدر 6 کیلو متر مربع مساحت دارد و در آن از منبع انرژی خورشید به جای نفت استفاده می شود.

فاصله شهر مصدر از ابوظبی 32 کیلومتر می باشد. اگر پروژه ساخت این شهر با موفقیت به سرانجام برسد، مصدر، اولین شهر دنیاخواهد بود که از نفت هیچ استفاده ای نمی کند.

مساحت شهر مصدر 6 کیلومتر است. خیابان های این شهر بسیار باریک است و خانه ها نزدیک به یکدیگر هستند البته سایه ای که خانه ها بوجود آورده اند، گرمای خیابان را کمتر می کند. در شهر مصدر اصلا ماشین وجود ندارد چرا که این شهرکوچک است و می توان در این شهر به آسانی پیاده روی کرد.

اگر کسی بخواهد به جایی از شهر برود که پیاده روی برای او دشوار باشد می تواند از وسایلی مانند مترو که PRT نامیده می شود و توسط انرژی خورشید حرکت می کند استفاده کند. PRT زیر زمین حرکت می کند و سرنشین ندارد . جالب است بدانید مسافران کافی است بگویند که کجا پیاده می شوند تا همانجا برایشان توقف کند.

این شهر؛ کلان شهری بدون آلاینده کربنی بوده و در مقایسه با دیگر شهرهای هم اندازه خود به طور قابل توجهی مقدارمصرف آب آن کاهش یافته است. این شهر در یکی از سخت ترین محیط زیست های طبیعی درجهان، یعنی در بیابان ساخته شده است. در اوج تابستان، وقتی بادهای خشک بیابانی را نیز بر این شرایط اضافه  می کنیم، احساس میکنیم که دمای هوا 610 درجه است.

ساکنین و بازدیدکنندگان، از پارک های سبزی که در اطراف این شهر قرار دارد لذت می برند. خیابان ها پر از ساختمان هایی با سایه بان هستند که سایه ای برای عابران پیاده در پیاده رو ها ایجاد می کنند. مناظر و بناهای آبی مانند فواره ها، برکه ها و… نیز سبب ایجاد هوای خنک می شوند و بر زیبایی و آرامش این شهر می افزاید.

در شهر مصدر همه چیز بازیافت می شود. حدود 80 درصد از آب مصرفی این شهر بازیافت و تصفیه خواهد شد و حتی نخاله های ساختمانی هم در این شهر به منابع ارزشمند تبدیل خواهند شد.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

مزرعه عمودی دبی

مزایای اقامت در دبی

مسیر پیشرفت دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه