مقالات / چند دلیل برای بهترین بودن امارات

چند دلیل برای بهترین بودن امارات

امارات متحده عربی کشوری منحصر بفرد محسوب می شود. اول از همه باید به این نکته اشاره کرده که  این کشور جزو محدود کشورهای باقی مانده در جهان است که با سیستم پادشاه‌های مطلق اداره می شود. در امارات و بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس منابع بسیار زیادی در حوزه نفت، و گاز وجود دارد و همین موضوع باعث ایجاد رفاه و ثروت فراوانی شده است.

مکان های فوق العاده امارات و جاذبه های زیبایش

مردم بسیار زیادی از جنوب آسیا با هدف پیدا کردن کار به دبی می روند و از فرصت های شغلی با درآمدهای بالا در این شهر بهره می برند. این موضوع سبب به وجود آمدن آمارهای بسیار زیادی شده است. برای نمونه اگر جمعیت ساکن در امارات متحده عربی بیش از چند میلیون نفر باشد تنها بخش بسیار کوچکی از این جمعیت شهروندان قانونی این کشور را تشکیل می دهند و بقیه کسانی هستند که مهاجرت كردن، اما اگرچه افراد زیادی با هدف کار و فعالیت به این کشور مراجعه می کنند و برای سال های طولانی اقامت دارند،معمولا این افراد پس از پایان کار و فعالیت خود باید امارات را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

دلایلی که نشان می دهد امارات متحده عربی یکی از عجیب ترین و برترین کشورهای دنیا است:

در شهر ابوظبی عابر بانک هایی وجود دارد که به مشتریان شمش طلا  می دهند.

در شهر دبی هیچگونه آدرسی و کدپستی وجود ندارد و این موضوع به این معنی است که اداره پست یک صندوق به صورت اختصاصی دارد و باید بسته های محموله ای خود را در این صندوق دریافت کنند.

یک چهارم از جرثقیل های بزرگ پروژهای ساختمانی جهان، در دبی قرار دارد.

کشور امارات متحده عربی از نظر تولید آلایندهای جوی در جهان شرایط بسیار مطلوبی دارد و سومین کشور پاک به حساب می آید. این کشور یکی از پر طرفدار ترین حامیان کشورهای سوخت های پاک است.

اعراب تنها 13 درصد از ساکنین امارات متحده عربی را تشکیل می دهند. بیشترین ساکنان این کشورعمدتا اهالی کشورهای جنوب آسیا هستند.

از بین 9 میلیون نفر که ساکن کشور امارات هستند تنها یک میلیون وچهارصد هزار نفر شهروند به حساب می آیند و بقیه آنها مهاجرانی هستند که از کشورهای مختلف آمده اند که درآمد بیشتری داشته باشند.

در ابوظبی شهر جدیدی دایر شده است، تحت عنوان مصدر که تمامی انرژی خود را از خورشید تامین می کند.

بعد از طوفان تورنادو در شهر جوپلین در ایالت میسوری در آمریکا که براثر طوفان کاملا تخریب شد امارات متحده عربی به هر یک از دانش آموزان یک لب تاب هدیه داد.

شهر دبی در صحرا قرار دارد و یک زمین گلف بسیار عظیم دارد که تنها آبیاری روزانه آن نیازمند به 4 میلیون گالن آب است.

ماشین های بسیار قدرتمند و پر سرعتی در کشور امارات متحده عربی وجود دارد که از آن بهره می برند پلیس این کشور از خودروهای لامبورگینی و فراری استفاده می کنند.

عظیم ترین پارک سر پوشیده جهان در ابوظبی قرار دارد. این پارک متعلق به شرکت فراری بوده است. در سراسر این کشور هیچ رودخانه وجود ندارد. جزایری تحت عنوان نخل در شهر دبی وجود دارد که عظیم ترین جزایر مصنوعی در جهان به حساب می آید.

در دبی پیست اسکی داخل سالن وجود دارد.

امارات متحده عربی یکی از ذخایر نفت و گازطبیعی منطقه است که در این میان ابوظبی بیش از 95 درصد ذخایر سوخت امارات عربی متحده را در خود جای داده است.

برای اطلاعات بیشتر با داماک، ابرسازنده ترین شرکت سازنده در جهان، در تماس باشید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه