مقالات / 11 برج خودکفای آینده در سراسر جهان که انرژی پاک تولید می کنند

11 برج خودکفای آینده در سراسر جهان که انرژی پاک تولید می کنند

امروزه در سراسر جهان ، شاهد پیشرفت تکنولوژی ای هستیم که کمک شایانی به محیط زیست می کند. شاید در گذشته تعریف ما از ساخت و ساز بسیار متفاوت بود اما در حال حاضر سازه هایی را مشاهده می کنیم که علاوه بر طراحی منحصر به فرد در راستای زندگی پاک نیز، قدم بزرگی برداشته اند. یکی از کشورهایی که در حال ساخت این نوع آسمان خراش ها هستند ، کشور “امارات متحده عربی” است.

کشور امارات ، از شرق با عمان و از جنوب با عربستان سعودی مرز زمینی دارد و از هفت شیخ نشین تشکیل شده است. که هر یک از این شیخ نشین ها در حال رقابت با یکدیگر هستند تا بتوانند به عنوان پیشرفته ترین شهر های جهان به حساب آیند. ابوظبی پایتخت شیخ نشین امارات است. آب و هوای گرم و خشک این کشور موجب شده که در فصل تابستان گردشگران زیادی به امارات سفر نکنند ، اما دولت کشور امارات با تفکر و تعقل بسیار ، در حال پیدا کردن راه حلی مناسب برای جذب گردشگران در تمام فصول سال است.

داماک ، برترین سایت املاک و صنعت ساختمان در دبی برترین برج های خودکفای آینده که در سراسر دنیا انرژی خود و منطقه را تامین می کنند را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

کلمه خودکفا ، تمام آنچه را که می خواهیم در مورد یک سازه بدانیم را بیان می کند. این آسمان خراش ها به هیچ منبع فسیلی احتیاج ندارند. بنابراین آنها برق و آب مورد نیاز خود را در اثر چرخش به دور محور خود و جمع آوری آب باران به دست می آورند. ویژگی برجسته آسمان خراش های خودکفا ، به حداقل رساندن مشکلات مختلف در رابطه با گرم شدن کره زمین و آلودگی محیط زیست است.

FARM TOWER IN LONDON .1

برج FARM TOWER IN LONDON  (مزرعه) توسط DICKSON DESPOMMIER در سال 2000 پیشنهاد شد که هدف آن پروژه ای برای پرورش مواد غذایی کشاورزی و دامی در سازه های چند طبقه ای است، که در مناطق شهری ساخته می شوند. این سازه ، مساحت کل یک میلیون فوت مربع را برای اهداف کشاورزی ارائه می دهد که در آن می توان انواع میوه ها و سبزیجات را تولید کرد. برج مزرعه توانایی برداشت آب باران و همچنین انرژی خورشید ، برای کشاورزی را دارد. این در حالی است که محور عمودی توربین بزرگ سازه ، تولید برق را با استفاده از انرژی باد نیز، فراهم می آورد.

2 ECO SKYSCRAPER

آسمان خراش ECO توسط VIKAS PAWAR، برای تامین نیازهای آب آشامیدنی ، غذا و انرژی پاک به مردم شهر NOIDA در کشور هند ارائه شد. طراحی این آسمان خراش به شکل دو برج مارپیچی است که از طریق پل به یکدیگر متصل شده اند و مکانی برای پرورش سبزیجات مصرفی روزانه شهر می باشد. ECO مجهز به سلول های خورشیدی و توربین بادی عظیم برای دریافت انرژی خورشیدی و بادی است. همچنین آب باران را برای جلوگیری از اتلاف آن ، برداشت و بازیافت می کند.

3.  THE OASIS TOWR

برج OASIS توسط Rahul Surin طراحی شده و قرار است در پارک ZABEEL دبی احداث شود. ایده برج OASIS ، پس از افزایش جمعیت در دبی و همچنین احساس نیاز به زمین مناسب برای کشاورزی ، توسعه یافت. OASIS در حین مسکونی بودن ، می تواند به یک راه حل کشاورزی شهری نیز تبدیل شود. پروژه به گونه ای طراحی شده است که دسترسی به غذا را به اندازه کافی برای تغذیه سالانه 40000 نفر تامین کند. این برج قادر خواهد بود با استفاده از انرژی خورشیدی و بادی ، برق مورد نیاز خود را تولید نماید.

4. GYRE TOWER

GYRE توسط ZYGOO برای احداث در زیر آب طراحی شده ، و با استفاده از انرژی خورشیدی ، بادی و جزر و مد ، انرژی مورد نیاز خود را تولید می کند. این پروژه در عمق 400 متری آب واقع خواهد شد و به یک محل اقامت لوکس همراه با مراکز خرید ، رستوران ها و تفریحات متنوع تبدیل خواهد شد.

5. WIND TOWER

WIND TOWER نوع دیگری از برج های خودکفا است که به عنوان یک استراحتگاه لوکس طراحی شده است. این برج شامل سلول های خورشیدی و توربین بادی است ، همچنین دارای استخرهای شنای چند منظوره بوده که از آنها به عنوان مخازن آب استفاده خواهد شد. جالب است بدانید که طراحی باغ های داخل منزل در این سازه ، برای تمیز و خنک نگه داشتن جو منزل است.

6. AVIAPOLIS TOWER

مدل برج AVIAPOLIS توسط معماران K2S با 70 متر ارتفاع پیشنهاد شده است. این سازه مجهز به سلول های خورشیدی  و مولد باد است که انرژی مورد نیاز خود را تامین می کند.

7. TATA TOWER

جالب است بدانید که در بمبئی به دلیل نبود پارکینگ کافی ، برجی توسط SETH ELLSWORTH و JAYOUNG KIM طراحی شده که تقریبا قادر به جای دادن 4001 اتومبیل در یک زمان خواهد بود.

8. BOTANICAL TOWER

برج Botanical (گیاه شناسی) برای استقرار در کنار رود LEA پیشنهاد شده تا باغچه های عمودی و زمین های کشاورزی را تشکیل دهد. سیستم طراحی شده ، آب باران را برداشت کرده و تقریبا برای آبیاری تمامی اراضی کافی خواهد بود. همچنین این برج توسط آسیاب های بادی بزرگ و سلول های خورشیدی می تواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند.

9. FIBROUS TOWER

برج FIBROUS  برای به حداقل رساندن بار شبکه های برق الکتریکی سنتی طراحی شده است و همانطور که از نامش مشخص است دارای بافتی از الیاف بوده تا دوام آن افزایش یابد.

10. BURJ AL-TAQA

این برج استوانه ای شکل ، دارای 68 طبقه پوشیده از سلول های خورشیدی است و از طریق خورشید و باد ، برق تولید می کند.

11. MIXER SKYSCRAPER

آسمان خراش MIXER در امتداد رودخانه VISTULA در کشور لهستان واقع شده و به نوبه خود یکی از برترین سازه های کشور لهستان خواهد بود. MIXER به یک گلخانه مستقل برای بهبود کیفیت هوا مجهز شده و دارای امکاناتی از جمله تئاتر ، رستوران ، موزه ، مراکز خرید خواهد بود. این ساختمان تجاری – مسکونی با تامین انرژی خود ، به یکی دیگر از آسمان خراش های خودکفای بی نظیر تبدیل خواهد شد.

نتیجه گیری

تلاش کشورها برای تامین انرژی پاک یکی از بهترین راه کارها برای محیط زیستی پاک است که علاوه بر سازه ها، انسان ها نیز باید در حفظ آن نهایت تلاش خود را بکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت damacgroup.org مراجعه نمایید.

سخن نهایی:

داماک بزرگترین ، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز ، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید ، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

 

 

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه